Настінні календарі: історія і сьогодення
Більшість компаній, що піклуються про підтримку свого іміджу, постійно оновлює асортимент рекламної продукції. Поряд з іншими, замовлення на календарі в друкарнях — від кишенькових до великих настінних — є завжди.
Щорічний випуск корпоративних календарів і подальше їх вручення партнерам і постійним і потенційним покупцям — прекрасний спосіб надавати інформацію про компанію та щодня нагадувати їм про себе. І якщо ви хочете, щоб до кінця цього року у вас були готові стильні і актуальні настінні календарі на 2018 рік, краще замовити їх заздалегідь, ніж робити це похапцем, в останні дні року, що минає.
Як з’явилися настінні календарі
Слово «календар» походить з латинської мови. Календами в Стародавньому Римі називали перші дні місяця, коли боржники зобов’язані були виплатити відсотки кредиторам. Кожна виплата відбивалася в спеціальних книгах — календарях. Тому перша їхня функція була скоріше фінансовою, ніж просвітницької. На Русі єдиним повсюдно поширеним календарем був місяцеслов — книга, в якій позначалися всі православні свята і дні народження святих.
Перший цивільний календар, призначений для масового використання, був результатом просвітницької діяльності Петра I. Він вийшов в 1708 році і теж носив назву місяцеслов, проте це, скоріше, була данина традиції. Православних свят він уже не містив, в ньому публікувалися статті про сонячні затемнення, а також способи лікування хвороб. Вже через рік його випуском став займатися Яків Брюсов. Його календар містив безліч інформації астрономічного і географічного спрямування і практично був корисним довідником.
1727 рік став роком заснування Санкт-Петербурзької академії наук, яка отримала виняткове право на видання календарів. Їх не дозволялося випускати приватним особам і ввозити з-за кордону. Складанням календарів зайнялися автори, схвалені академією, причому кожен призначав своє творіння конкретному стану або представникам будь-якої професії. Були календарі для панів і селян, для духовенства і лікарів, для купців і мисливців. Але висока вартість робила їх недоступними широкому колу читачів.
По-справжньому народними календарі стали, коли їх випуском зайнявся знаменитий просвітитель Іван Ситін. Заборона була знята, і Ситін, який побачив в цій справі великий комерційний потенціал, вже в 1884 році представив на Нижегородської виставці «Загальний календар», який був зустрінутий публікою із захопленням.
Тепер сім’я самого скромного достатку могла дозволити собі придбати довідник з усіх питань. Календарі забезпечувалися барвистою обкладинкою і містили безліч корисної та цікавої інформації. Спочатку вони виходили у вигляді брошур, в яких слід було відривати листок з минулою датою, а потім придбали настінну форму. Роль ситинські календарів для освіти народу була дуже велика, а їх популярність била всі рекорди. У 1916 році тираж дійшов до неймовірних цифр — 21 мільйон примірників.
Чим зручні настінні календарі
В наш час, коли джерел інформації так багато, що, здавалося б, немає необхідності розміщувати її на настінних календарях, відривні «численники», як називали їх в українських селах, як і раніше можна зустріти в продажу. Однак більша частина настінних календарів, які прикрашають стіни квартир, офісів і державних установ, втратили свою освітню функцію. Вони служать для відстеження дат, призначення термінів, планування, але при цьому кожен з них забезпечений або художньою фотографією, або рекламою будь-якої компанії.
Календар 2018
Куди б ви не прийшли — на роботу, в поліклініку, в школу або в перукарню — вам на очі напевно попадеться настінний календар. Навіть повсюдне використання електронних гаджетів не змогло замінити людям необхідність в потрібний момент подивитися на стовпчики цифр, які розподіляють числа місяця по днях тижня, щоб призначити термін здачі роботи, черговий візит до лікаря або записатися до перукаря. Настінний календар допомагає моментально зорієнтуватися, на яке число випадає вихідний. Без нього життя стає не таким зручним.
Але оскільки просто мати перед очима ряд цифр було б занадто нудно, настінні календарі давно стали використовуватися ще і в ролі елемента дизайну. Чудової якості фотографії, які змінюють одне одного місяць за місяцем, вносять в інтер’єр різні тематичні ноти.
Настінний календар пожвавить офісні будні, додасть солідності кабінету. Підібравши відповідні зображення з чудовими пейзажами, розкішними квітами або граціозними тваринами, можна розташувати до себе відвідувачів, заспокоїти пацієнтів або налаштувати на позитивний лад батьків школярів. Скрізь, де буває багато людей, настінний календар може не тільки бути корисним, але і дарувати гарний настрій.