Оформлення перекидного календаря
Перекидний календар складається з декількох частин, тому дуже важливо при його створенні дотриматися цілісності загального вигляду. Найчастіше при розробці дизайну календаря опрацьовуються тільки верх і підкладка, а до них підбираються блоки і фурнітура. Для зниження вартості зазвичай беруться стандартні готові календарні блоки. Ці блоки друкують заздалегідь великими (від сотні тисяч до мільйона примірників) тиражами.
Блоки, тиражовані великими друкарнями, випускаються різних кольорів з різною по щільності і якості паперу. Таким чином, можна вибрати підходящий варіант в кожному конкретному випадку.
Однак іноді виникає необхідність надрукувати унікальні блоки. У таких випадках потрібно враховувати, що цифри на блоках квартальних календарів слід робити досить великими, щоб їх можна було розрізняти на відстані.
Фурнітура, до якої відносяться пружина для скріплення календаря і люверс — невелике колечко для підвішування і курсори, також мають свої стандартні кольори. Найбільш затребувані кольори пружини для друку настінних перекидних календарів — це білий, чорний і срібний, іноді застосовують пружину синього, червоного, жовтого, зеленого і золотого кольорів. Люверси зазвичай використовують золотого або срібного кольору, але зустрічаються також чорні, зелені, червоні, білі і жовті колечка. Стандартні курсори — червоного кольору, але можливе використання і інших кольорів: синього або зеленого.
Можна виконати дизайн календаря повністю в векторній графіці або навіть намалювати його від руки.
Перекидні календарі дизайн
Стильно виглядають перекидні календарі з основою з дизайнерського картону і зображенням, нанесеним тисненням.
Для блоку настільного перекидного календаря добре підходить крейдований папір, щільністю 170-200 г/м2. Для блоків же настінних перекидних календарів папір можна вибирати звичайної якості. В даному випадку головне — це не якість паперу, а відповідна і оригінальна ідея в поєднанні з цікавим візуальним рядом. Безсумнівно, значення має також зручна і ергономічна календарна сітка.
Перекидні календарі крейдований папір
Що стосується обкладинки календаря, то вона повинна бути товщою, міцнішою і щільнішою, ніж його внутрішні сторінки. Обкладинку найкраще друкувати на глянцевому картоні щільністю від 200 г/м2. Такий папір міцний, що підвищує зносостійкість виробу, до того ж він володіє блиском, а це робить календар більш респектабельним.
Внутрішні сторінки календаря можна друкувати на глянцевому папері щільністю 80-100 г/м2 або з ще більшою щільністю — 130 г/м2 (блиск і сяйво у нього яскравіше). Але можна піти й іншим шляхом — друкувати внутрішні листи на матовому папері щільністю від 80-100 г/м2 з додаванням переробленого паперу. У такої основи немає блиску, зате вона міцна, має стильний зовнішній вигляд і є екологічно чистою.
Вибір способу друку перекидного календаря залежить від тиражу. Цифровий друк ідеально підходить для середніх та малих тиражів, але й великі тиражі також можна замовити цифровим друком.
Зробити виріб цікавим і стильним допоможуть різні технології післядрукарської обробки, такі як ламінування, тиснення, вирубка.