0800 33 51 57
(097) 42 66 444
(099) 42 66 444
642134@ukr.net
  • Календарі
    • Квартальні настінні календарі
    • Перекидні настінні календарі
    • Настільні календарі
    • Кишенькові календарі
  • Портфоліо
  • Прайси
  • Про нас
  • Оплата та доставка
  • Блог
  • Контакти
Facebook
Twitter
Google+
YouTube
Instagram

Історія календаря в етапах, імператорах і датах

01.05.2018Коментарів немаєРоман

Історія календаря в етапах, імператорах і датах

Швидше за все, календар придумали в Єгипті. Причому навіть є конкретная локація — Набта-Плая. Єгиптяни займалися землеробством і, тому були залежні від сезонів розливу Нілу в нижній течії. Для вдалого врожаю їм було потрібно вчасно відбудовувати платини і чистити канали. Тому їм довелося шукати закономірність між початком розливів і розташуванням зірок. Було виявлено, що під час розливу річки на небі чітко видна зірка Сотис (Сіріус). Проміжок між появами Сіріуса склав 365 днів. Цей період розбили на 12 відрізків по 30 днів. У залишку отримали зайві 5 днів, які залишили на кінець року. Так придумали перший календар.

Календар допомагав встановити час початку і закінчення сезону дощів, який перетворював пустельний регіон в квітучу савану, придатну для випасу худоби. Приблизно в цей же час на території сучасної Німеччини створили так зване Гозекске коло, основою відліку для якого було зимове сонцестояння.

Повернемося до Єгипту. Недосвідчені поки ще в календарній справі єгиптяни не врахували зайві 6 годин на року, які за 4 роки переросли в добу. Чим все собі зіпсували. Тоді фараон Птолемей III Евергет в 238 р до н.е. спробував ввести поняття «Високосний рік», але єгиптянам це якось відразу не сподобалося (високосний рік відразу був не в честі).

У 25 р. До н.е. е. імператор Римський Октавіан Август придумав свої календарні правила. Його місяць складався з трьох частин: календи, іди і нони. Початок кожного місяця збігалося з молодиком, в яке з римлян збирали податки. Рік складався з 10 місяців і 304 днів, починався 1-го березня.

До речі, звідти і пішло слово «календар» (лат. Calendarium — боргова книжка).

Римський цар Нума Помпилий бл. 700 м до н.е. вирішив, що 304 — мало. З його правлінням рік подовжився до 355 днів.

Жреці-понтифіки володіли такою великою владою, що могли взяти і списати зайві 7 днів, що утворилися за 8 років. Як і всі можновладці, робили вони це з урахуванням власної вигоди, тому календар став нечітким. Але потім прийшов Гай Юлій Цезар і зробив все як треба. Як зараз — з початком року 1 січня.

Ще більше видів календарів

Але світ знає безліч і інших календарів. А все тому, що кожен народ використовував свої способи датування історичних подій. Одні намагалися вести відлік років від створення світу: євреї датували його 3761 роком до н. е., олександрійська хронологія вважала цієї датою 25 травня 5493 року до н. е. Римляни починали відлік від легендарного заснування Риму (753 рік до н. е.). Парфяни, віфіняни і Селевкіди вели відлік років від вступу на трон першого царя, єгиптяни — з початку правління кожної наступної династії. Плюс до того — кожної світової релігії за календарем.

У Древній Русі рахунок часу вівся по чотирьом сезонам року. Кожні 19 років включали сім додаткових місяців. Семиденний тиждень називалася седмицею.

Після встановлення християнства в 988 році був прийнятий візантійський календар з обчисленням від «створення світу», точніше — від «створення Адама» — з п’ятниці 1 березня.

За часів Івана III в 1492 році початок року було перенесено на 1 вересня. Таким воно і залишилося для сучасних школярів.

Літочислення від Різдва Христового ввів Петро I з 1 січня 1700 року. 28 грудня 1708 року було випущено перший цивільний календар.

Календарі в наш час

Виробництво календарів стало таким вдалим кроком у розвитку людства, що продовжується до цього дня. Наша друкарня в Рівному щорічно приймає замовлення на друк календарів всіх типів: перекидних, квартальних, кишенькових. Петро I поганого не порадить, тому більшість календарів, які ми друкуємо, мають класичне літочислення від Різдва Христового і початок року з 1 січня.

Але ми нічим не обмежуємо своїх замовників, ви можете вибрати такий календар, який вам сподобається. І навіть придумати свій. Наша професійна цифрова друкарська машина все надрукує.

Чекаємо ваших замовлень на друк календарів в Україні!

Попередній запис Фотокалендар в моді. Календар з фото на ваш вибір Наступний запис Друк календарів — від кишенькових до ексклюзивних

Додати коментар Отменить ответ

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

Свіжі записи

  • Дизайн календаря
  • Післядрукарське оформлення календарів
  • А у вас готові кишенькові календарі для дрібних сувенірів?
  • Час друку календарів
  • Календарі для вашого бізнесу

Свіжі коментарі

  • Дмитро до запису Історія друкованих календарів
Всі права належать VPM-Поліграф © 2006 – 2019
Facebook
Twitter
Google+
YouTube
Instagram

Завітайте на інші наші проекти: VPM-Поліграф, Блокноти-Рівне, Паперові пакети

Просування сайту і розробка – [inClick]